| Corsi a întrebat:

Am o problema legata de greutate. Am picioarele prea groase, au si grasime pe ele, la fel si pe abdomen am grasime in partea de jos a abdomenului. Fac cardio de o luna, bicicleta,stepper, abdomen, ce sa mai dac sa slabesc? Nu mai am ce sa mai fac. Nu conteaza daca slabeac prea mult.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu personal recomand o dieta low fat=grasimi sa eviti grasimile de ce? un gram de grasimi =9 calorii, low carb ma refer la dulciuri,cofetarie, patiserie, paine, cartofi, high proteine de ce? pai carnea tine cel mai mult de foame, acuma cu sportul nu durata conteaza, un sprint de 4 minute e mult mai eficient ca o ora de fuga plus ca culturismul este esential, ai nevoie de masa musculara, baga la bicicleta maxima intensitate macar 2, 3 minute pe zi, nu te feri de greutati, am fost si eu acuma cateva zile uni fac sport total aiurea la o intensitate foarte mica apoi baga 2, 3 hamburgeri in ei de ce? pai pofta de foame e mare dupa sport asa ca multi se ingrasa sau se baga in diete tampite gen infometare sau slabesc total aiurea cand de fapt vor arata ca naiba slabanog fara masa musculara si cu burta

https://www.youtube.com/watch?v=F4S3-Jk0OCY

| Idkidk a răspuns:

Fă un regim alimentar, este o dietă pe nume,, Rina,, o poţi încerca, este cu toate alimentele, dar pe grupe şi pe porţii, şi citeşte mai multe aici : https://dieta-rina.ro/

| DryIce a răspuns:

Degeaba, poti face orice exercitiu vrei, 90% consta in dieta! Mananca mai putin. Sala e degeaba la fete, tocmai ca iti face pofta de mancare in loc sa reduca pofta lol.Am mai vazut o fata care dupa sala baga in ea mancare de zici ca venea sfarsitu lumii si cica vrea sa slabeasca sad ce oameni