| Drimmero a întrebat:

Fino alla fine pentru finala de sambata seara!
Ce pronosticuri aveti de dat?

31 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Sanse 50-50, meci extrem de dificil.

| Drimmero explică (pentru AFR81):

Un 2-0 ca sa fie tot fotbalul multumit!
Forzza Juventus!

Răspuns utilizator avertizat
| Daniel9988 a răspuns:

Ce parere ai de rezultat? Buni capsunarii nostri, nu? laughing)

| Drimmero explică (pentru Daniel9988):

Felicitari Realului, au fost mai buni fara doar si poate... uite cum La Liga aduna 4 trofee UCL in 4 ani.

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Eu tot cu Barcelona tin.Au avut un sezon mai vitreg, au fost la distanta mica de Real in LaLiga, dar au castigat Cupa Regelui.Sa vedem ce face Valverde asta...

| Drimmero explică (pentru Daniel9988):

Nu cred ca rupeti norii nici cu Valverde, realizezi ca acum stati doar in Messi si Suarez?
Vor sa se orienteze catre Bellerin de a noi, doar daca vine Sidibe la Arsenal o sa aveti sanse sa puneti mana pe Hector.
Cupa Regelui e irelevanta, e un trofeu,, e drept dar nu te ajuta cu absolut nimic, e doar o mica alinare.

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu numai Messi si Suarez.Cei care au vazut meciurile Barcelonei l-au observat si pe Neymar.
.iar de Iniesta nu mai are rost sa mai vorbim.

| Drimmero explică (pentru Daniel9988):

Am vazut destule meciuri ale Barcei sezonul asta si pot sa zic un singur lucru, Neymar e cel mai sters de la echipa, strica multe faze, am uitat de Iniesta,, fara el mijlocul vostru ar fi in totalitate 0!

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Neymar este prea impins acolo unde joaca el.Ar trebui sa fie mai pe la mijloc.Nu e de atacant sub nicio forma.Sa speram ca Valverde il va pune acolo unde joaca el cel mai bine, anume mijlocas central.A jucat acolo 2 meciuri si s-a simtit diferenta.Cel mai inutil din lot este Umtiti...nici Digne nu e mai presus.Dar de acum vorbim deja despre rezerve, deci... Apropo:noroc de Ter Stegen in poarta.Totusi astept sa vad daca nu cumva il aduce pe Hart de la City, am auzit ca are de gand.Nu stiu daca va accepta, greu de crezut.Si cu toate astea Barca se sprijina in continuare pe Messi, Suarez, Iniesta, Neymar si Ter Stegan.Cel mult Pique.

| Drimmero explică (pentru Daniel9988):

Ter Stegen e specialist in a lua goluri de la jumate,, e mana moarta, apararea voastra e muci...
Messi, Iniesta si Suarez sunt singurii fotbalisti de la voi, fotbalul n-a vazut jucator precum Messi pana acum, in forma maxima de unul singur face cu jet pe orice aparare/

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Te inseli amarnic.

| Drimmero explică (pentru Daniel9988):

Ba chiar deloc, sezonul asta ati fost praf si pulbere, mai ales prin Europa ati incasat batai mari, e cea mai slaba echipa a Barcei din ultimii 10-15 ani,, parerea mea.
Valverde nu o sa faca mari lucruri nici el, doar ispiratia lui Messi si nebunia lui Suarez+ pasele lui Iniesta vor mai face diferenta in sezoanele ce vin, ca in rest...

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Https://www.youtube.com/watch?v=0xpzubRkh8U

Asta e noua deci te rog...

| Drimmero explică (pentru Daniel9988):

Majoritatea suturilor au fost date in el... e irelevant, raman la parerea ca nu este un mare portar, este talentat dar nu e cine stie ce.
Videoclipul cu golurile de la jumate unde sunt? bwhahahaha

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Https://www.youtube.com/watch?v=s7QLFs-yaTg

E drept ca mai are si eel greselile lui.Dar tot nu poti spune ca nu are talent.Totusi cel mai bun a fost, este si va fi intotdeauna Buffon.

| Drimmero explică (pentru Daniel9988):

Ce greseli copilaresti si total hazardate face,, are greselile lui? A ingropat echipa in multe momente, da pe langa minge, incearca sa dribleze si da pase la adversar, iese prea mult din poarta si ia gol de la jumate/

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Buffon e cel mai bun.

| Drimmero explică (pentru Daniel9988):

Nu vorbeam de Buffon, de Buffon e clara treaba... e cel mai bun din toate timpurile!
Ce nationala au avut macaronarii, acum au 1-0 cu Uruguay in amical.

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

A imbatranit saracul si se vede.La aproape 40 de ani nu mai ai reflexiile de odinioara...

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Cea mai buna echipa nationala in momentul de fata mi se pare cea a Frantei.

| Drimmero explică (pentru Daniel9988):

Au multe vedete, ce-i drept,, dar nu au antrenor care sa-i gestioneze la maximum.
Multi sunt si overrated/
Tot e cel mai bun portar, chit ca a ajuns un hodorog!

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Ce-a mai rupt plasa Griezmann la Euro... Minutul si golul.La meciul cu Albania a marcat pe banda rulanta.

| Drimmero explică (pentru Daniel9988):

Un jucator care a fost facut mare de Simeone, dar are simtul golului, nu am ce zice,, e un jucator talentat.
Se bate United sa-l aduca la ei de 1 an zile,, vara asta au inceput iar negocierile, as vrea sa-l vad ce va face in Anglia.

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu-i stilul lui de joc pentru echipa ca United.Echipa aia se bazeaza mai mult pe pase, constructie lenta spre poarta adversa.Griezmann ia mingea si fuge, asa-i firea lui.Mai adaptat ar fi zic eu la Bayern sau la Juventus chiar. Sper ca odata si odata sa puna mana si Barca pe unul ca el.

| Drimmero explică (pentru Daniel9988):

Juventus e statica pe atacuri, nu e asa rapida, deci din start pica sa plece 'Antonio' la torinezi, in schimb in Germania apararile sunt lente, iar atacul lui Bayern e rapid, s-ar integra bine, dar imi e teama ca ar face banca la bavarezi.

| Daniel9988 a răspuns (pentru Drimmero):

Juventus este intr-adevar mai statica, dar cand porneste o face in viteza.Nu prea cred eu ca si-ar permite sa sa il puna pe Grizi rezerva.