| efimash a întrebat:

Flotarile la paralele stopeaza cresterea in inaltime?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing)))))))))))))) nuuuuuuuuuuuuu normal ca nu.Cine ti-a spus?laughing

| Vasybulan a răspuns:

Nici decum. Orice sport e indicat sa il faci in limita rezistentei corpului. Si nu te lua dupa ce spun altii. (nu sunt toti cu capul pe umeri)

| Lowsensitive a răspuns:

Flotarile la paralele sunt asemanatoare cu cele normale.Stii cand faci flotari muschii cresc cei abdominali, bicepsul, tricepsul, pectoralii si evident muschii de la spate.Sunt multe exercitii care nu te lasa sa te inalti.Insa flotarile la paralele sau normale nu iti afecteaza cresterea.Ma bucur ca ti-am fost de ajutor

| Cosmin86 a răspuns (pentru Lowsensitive):

Esti complet pe langa.

"evident muschii de la spate"? La flotari spatele NU se lucreaza DELOC. Nici biceps si nici muschi abdominali.

La flotarile clasice lucrezi piept ( 80 % ), triceps + deltoid anterior ( 20 % ), si cam ATAT.

Mai documenteaza-te inainte sa aberezi

| Lowsensitive a răspuns:

Ei sa mori tu ca nu lucreaza muschii de la spate. Daca eu fac flotari si imi lucreaza. Flotarile sunt cel mai complex exercitiu.Si bicepsul si pectoralii sunt lucrati foarte mult