| marilux a întrebat:

Heeeyyy, fata, 17 ani.
M-am apucat de cateva zile de sarit coarda (60min/zi), credeti ca intr-o luna, sarind coarda in fiecare zi + o alimentatie sanatoasa + cateva exercitii pentru fund si abdomen, scap de grasimea de pe coapse? Nu-s grasa deloooc, arat super bine, doar ca ma enerveaza grasimea EXAGERATA de pe coapsele mele....deci ce credeti...o sa-mi tonifiez picioarele intr-o luna?

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Modelare, fibrare. Coarda este perfecta. Zilnic coarda.

| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

1 minut de coarda inseamna 12-15 calorii arse. 60min inseamna 720-900cal. Cu o alimentatie FOARTE sanatoasa poti vedea rezultate.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns:

Ce intelegi tu prin "alimentatie sanatoasa"? Ca 90% habar nu au ce inseamna asta.

| AnastasiaK a răspuns (pentru dnzzzzzzzzzzzzzzz):

Daca sare o ora, ma indoiesc ca sare in ritmul in care sa arda cat ai zis tu. Nu zic ca nu se poate, dar nu cred ca e cazul aici.

| AnastasiaK a răspuns:

Slabirea nu se face localizat. Daca ai noroc, scapi, daca nu, nu.