| Zacase a întrebat:

Heey TPU!
Am avut proba la rezistenta azi si am scos destul de prost, 4 minute si 30 de secunde pe 1, 2km I don't want to see Trebuia sa scot cu 15 secunde mai putin. Pot sa o mai dau din nou in 2 saptamani. Cum as putea sa scot cu alea 15 secunde mai rapid? Niste exercitii daca se poate pe langa clasica alergare?

4 răspunsuri:
| Liliana_Hurdea_1979 a răspuns:

Da, poti sa faci alergare de teren in timpul liber: 3/4 ture pe terenul de sport odata pe zi, si directioneaza-ti directia, multi oameni alearga intr-un fel oblic, dar trebuie sa alergi drept, in dunga. Sper ca te-am ajutat indestul! Pot sa primesc funda?! Ti-as multumi foarte mult!

| WaterDrop a răspuns:

Da, foloseste 2 pietre puse la o distanta de 10-15 metri maxim intre ele. Pornesti cat de repede poti de la una, cand ajungi la a 2 a te opresti brusc, intorci, si la fel te intorci la prima cat de repede poti.

Alt exercitiu ar fi cu un cauciuc tras dupa tine in timp ce alergi sau o vesta cu greutati.

| IoanaIonuca a răspuns:

"Trucul" ar fi ca in primele tururi sa alergi mai lejer si doar in ultima sa fugi cat mai tare. Si de respiratie sa nu uiti. In rest, nu stiu ce exercitii ai putea face. Sunt doar 15 secunde.

| Nickname1890 a răspuns:

Da-mi un mesaj privat, pentru un program personalizat de antrenament. Sunt multe detalii ce trebuie discutate