| IoaNa1428Dmd a întrebat:

Am si eu o nelămurire. Trebuie să dau o probă sportivă. La proba de viteza pe 50m am scos 7, 8 secunde.
Dacă în 50m ai 7, 8 secunde...în 1000m câte secunde voi avea?

(Îmi poate spune cineva un program rapid prin care pot face 1000m în 4 Minute?)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate spune, la proba de 1000 m viteza este mai mica decat la proba de 50 m, nu este o relatie direct proportionala.
Pentru a afla alearga 1.000 m si cronometreaza-te.
Nu exista un program rapid, trebuie facute antrenamente, macar 2-3 luni, in functie si de timpul pe care l-ai obtinut prima data.

| Laura a răspuns:

Te faci poliţistă?