| RihannaAsx a întrebat:

Hei! Imi doresc foarte mult sa slabesc,as vrea sa fiu anorexica chiar,iar cel mai mult ma bazez pe înfometare,deoarece nu am timp de sport+ nu vreau muschi... Daca mai sunt fete care vor sa slabeasca,sau si mai bine,sa devina ANOREXICE,as vrea sa incercam sa ne sustinem,in a nu manca,in a face sport,sau chestii de genul...
P.s: Ii rog pe cei care sunt deranjati de intrebarea mea,sa nu ma jigneasca, e dorinta mea si punct! :'( :'( :'(

6 răspunsuri:
| Mafiotu007 a răspuns:

Nu trebuie neamarat sa infometezi.Iti spun in 2 cuvinte ce trebuie sa faci ca sa slabesti, si sa arati bine.Normal,trebuie sa faci si sala si niste exercitii, dar asa pentru plaja sunt 2 cuvinte:deficit caloric.

| RAY a răspuns:

E nu ai timp nu vrei cum sa nu ai macar 30 de minute pe zi sa fim seriosi, infometarea este cea ma mare prostie vei castiga kilogramele pierdute foarte usor

| qSabrina a răspuns:

Nuuu te rog! Nu te prosti. Multe am trecut prin asta dupa anumite jigniri, ajungand la infometare. Idealul tau ar trebui sa fie SANATATEA, nu sa fi slaba. Te rog frumos, nu face greseala asta. Poti slabi, putintel mai lent, cu o dieta sanatoasa, mancand cat sa inceteze foamea. Daca te infometezi, o sa rezisti putin, apoi corpul tau o sa iti dea un semnal de ''MANANCA ORICE PRINZI'' si o sa mananci absolut orice chiar si daca nu iti place, o sa te simti vinovata, si o sa intri in niste stari de tristete nemaipomenite. Poti sa vorbesti cu mine, iti pot da mai multe detalii si sfaturi, cunosc domeniul, te ajut eu cu o dieta daca vrei... Anorexia e la fel de urata ca obezitatea. Doare.

| Rupmuschii a răspuns:

Infometare si mult sex!

| Omi777 a răspuns:

Buna, ca sa slabesti nu trebuie neaparat sa te infometezi. Poti tine o dieta bazata pe putini carbohidrati: fara cartofi, paine, orez, paste, produse de panificatie etc. Legume multe, fructe intr o oarecare masura. Fara sucuri, dulciuri, chipsuri si alte porcarii. Ai grija si nu fa prostia sa te infometezi. Spor la slabit!

| Galezu11 a răspuns:

Salut. Daca te infometezi, nu ai cum sa slabesti, daca o faci ai mai multe sanse sa fii ajungi la urgente. Pentru a slabi, ai nevoie de o dieta fara sucuri/ rahaturi din comert, mese cu un nivel caloric destul de scazut, si de antrenamente cardio. Succes, sper sa-ti indepinesti,, dorinta,