| Adelina_6085 a întrebat:

tuturor~ :*!
Imi spune si mie cineva o retete prin care sa slabesc mult [ si de preferat nu intr-un timp atat de lung? ]. Mentionez ca nu vreau retete de infometare care imi distrug stomacul sau ceva de genul.

Multumesc! Dau funda :-p.

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Secretul slabitului consta in, spre mirarea tuturor, mancatul pe saturate. Daca nu manci suficient si organismul simte lipsa, este determinat ca atunci cand primeste ceva sa puna pe mai tarziu.
Deci este foarte important sa mananci ca sa slabesti. Problema urmatoare este ce sa mananci, si aici site-ul http://www.mypyramid.gov/ iti da o sumedenie de sfaturi.
Sunt multe lucruri de care daca ti seama este mai usor sa slabesti, ca de exemplu sa inlocuiesti painea alba cu paine neagra, gatitul prin prajire cu gatitul prin fierbere sau sub capac, daca consumi multe alimente (fructe, legume, seminte) crude, daca nu consumi margarina, alte uleiuri hidrogenate (grasimile hidrogenate sunt numite trans-fat si specialistii in nutritie spun ca ar fi chiar mai daunatoare decat grasimile saturate naturale).
Bea cat de multa apa (ceaiuri, sucuri la storcator, supe), nu bea sucuri din comert, nici chiar sucurile 'naturale' din comert nu sunt de incredere.

2 răspunsuri:
| OFetitsaRoz a răspuns:

P fiecare seara bei un pahar cu apa si lamaie iar dupa nu mai mananci nik...slabesti garantat eu am slabit

| CosaSorinaIulia a răspuns:

Sport si multe fructe si legume cea mai buna cale...