| Soniia a întrebat:

Daca vine Nadal la Cluj pentru Davis Cup cand ar fi mai probabil sa joace? Miercuri sau vineri?

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Vineri probabil. Nu stiu daca stii regulamentul Cupei Davis, insa avand in vedere ca vineri se pleaca de la scorul de 0-0 si se joaca doua meciuri, atunci il vom vedea, cel mai probabil, pe Nadal. Dupa prima zi estimez un 2-0 pentru Spania, apoi la dublu este foarte posibil un 3-0, iar la acest scor duminica se vor juca doua meciuri de doua seturi oferindu-se sanse jucatorilor care au jucat mai putin pentru echipa de Davis Cup. Asta in cazul in care va juca pentru ca este la fel de posibil sa fie doar prezent la Cluj si sa nu joace.

3 răspunsuri:
| Soniia explică:

Vineri sau duminica. Scuze!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel mai probabil va juca in meciurile de simplu, acestea au loc vineri si duminica.
Sambata este meciul de dublu.

| mihairad a răspuns:

Vineri cel mai probabil