| anonim_4396 a întrebat:

Sunt grasă. Am 1.63 si 58de kg, am picioarele destul de mari.Lumea imi zice ca arat normal, dar mie nu mi se pare.

Ce sa fac ca sa slăbesc?

Răspuns Câştigător
| MaRIAN9889 a răspuns:

Depinde, nu e adevarat... Bine, recunosc daca mananci de 2-4 ori mai mult decat faci sport e si normal sa se intample asta. In momentul cand faci sport grasimea se elimina, cu cat iti obosesti zona respectiva si simti ca faci febra musculara si ai o alimentatie corespunzatoare, atunci in zona respectiva se tonifica. Oricum recomand, masa musculara plus putina grasime, deoarece, daca ai doar grasima, nu arata prea ok si daca ai doar masa musculara, iar nu arata prea ok. Iti calculezi alimentatia ta, de exemplu 2200kcal. pai tu daca zicem ca vrei sa slabesti mai rapid, atunci poti consuma undeva la 2000kcal si sa faci si sport, unde iti mai consuma si el undeva la 500kcal(depinde ce faci si cum faci). Ai putea incerca sa ramai undeva la 55kg, facand si sport. Ideea este ca atunci cand ai mai multa masa musculara, arati putin mai slab. De exemplu cineva cu masa musculara la 1, 63 si cineva fara masa musculara la 1, 63 cu aceeasi greutate, sunt diferente mari, vezi spune ca ala cu masa musculara e mai slabanog.

30 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faci miscare pe jos dimineata. Nu mai manca dupa ora 18 seara. Nu mai manca prajeli, dulciuri, grasimi. Foloseste mai putin mijloacele de transport in comun si mergi pe jos prin oras. Metode simple dar eficiente.

| szmotovio a răspuns:

Nu esti grasa.
Ai cel mult 5kg in plus.
Fa mai multa miscare, niste exercitii fizice acasa, nu mai manca paine si dulciuri

| andreea567890123 a răspuns (pentru szmotovio):

Dacă fac multe exerciții fizice nu pun masa musculara. Deci, o sa arat mai grasă?

| Digikey a răspuns:

Intr-adevar esti cam grasa, aproape obeza.

| MaRIAN9889 a răspuns:

Sincer la 1.63 si 58 kg nu esti conisderat o persoana grasa, dar daca vrei sa fi mai supla sau sa iti formezi niste forme, iti sugerez sa te apuci de putin sport. La sport ma refer mai exact prin exercitii pentru a tonifica zonele respective pe care vrei sa le dai "o alta forma" ca sa ma pot exprima asa, prin alergare, sa bei foarte multa apa deoarece ajuta corpul mult pentru asta si incearca sa mananci corespunzator, adica incearca sa adaugi mai mult partea de mancare care mai proteice.

| andreea567890123 a răspuns (pentru Digikey):

Tu glumesti sau o zici serios? Sa fii obez inseamna sa fii cu 20kg mai gras decat trebuie.

| andreea567890123 a răspuns (pentru MaRIAN9889):

Dar cică daca ma apuc de sport, mușchiul creste sub grăsime si o sa arat mai grasă decat sunt, inloc sa am niste picioare mai suple

| sierra1 a răspuns:

Da mami, ne-ai chinuit pe toți cu intrebarea asta, de câte ori ai intrebat până acum, de cinci?

| andreea567890123 a răspuns (pentru sierra1):

Nu happy Au mai fost 2 intrebari, acum vreo o luna sau doua, cand întrebam de ce brusc am pus pe mine foarte rapid.

Dacă nu ai ce face, macar nu mai raspunde.

| andreea567890123 a răspuns (pentru MaRIAN9889):

Multumesc mult!????

| sierra1 a răspuns (pentru andreea567890123):

"Dacă nu ai ce face, macar nu mai raspunde."

Dacă nu ai ce face, macar nu mai întreba

| andreea567890123 a răspuns (pentru sierra1):

Nu inteleg care e problema ta cu intrebarea mea?!
Am întrebat cum sa slăbesc, nici macar nu stiam ca existi pe TPU rolling on the floor)))Si nici macar nu stiam ca asa de disperat esti, încât să stii ce posturi am mai pus înaintelaughing))

| sierra1 a răspuns (pentru andreea567890123):

"Nu inteleg care e problema ta cu intrebarea mea?! Am întrebat cum sa slăbesc"

n-ar fi nici o problemă dacă ai intreba odată, nu de "ț" ori!

| sierra1 a răspuns (pentru andreea567890123):

"nu stiam ca asa de disperat esti, încât să. "

cât despre asta - pentru că e de bonton să-ți cumoști interlocutorul - ia vezi care-i treaba, aici și las-o mai moale cu etichetele:

"andreea567890123 a întrebat: Eu sunt introvertita tare. Nu am nicio prietena "

| andreea567890123 a răspuns (pentru sierra1):

Nu am mai pus absolut nicio intrebare in care am întrebat cum sa slăbesc

au mai fost 2 intrebari in care nu înțelegeam cum intr-o zi aveam 60de kg si a doua zi 61 jumatate, omule

| andreea567890123 a răspuns (pentru sierra1):

Nu inteleg ce problema ai. Ai venit aici si ai inceput sa comentezi. Ar trebui să fiu mai atenta...nu stiam ca exista persoane care 'monitorizează' ce intrebari sunt puse de anumite persoane?

| Digikey a răspuns (pentru andreea567890123):

Ok,esti doar grasuta.

| andreea567890123 a răspuns (pentru Digikey):

Multumesc

| sierra1 a răspuns (pentru Digikey):

Asta-i spunam și eu.

| sierra1 a răspuns (pentru andreea567890123):

"Nu inteleg ce problema ai...comentezi."

baiul e că te deranjează adevărul. nașpa!

| andreea567890123 a răspuns (pentru sierra1):

Spunam? esti de la tara ..de aici si aroganta cred..aroganta de prasitor

| andreea567890123 a răspuns (pentru sierra1):

Nu ma deranjează adevarul happy, dar nu cred ca tie ti-ar plăcea sa vina cineva daca ai posta o intrebare si sa stie ce intrebari ai pus acum 2-3 luni si sa se ia de tine fara motiv.

Plus, ai spus tu ca am postat intrebarea asta de 'ț' ori. Nu crezi ca daca as fi postat intrebarea asa de des, ar fi fost raportată si ștearsă de TPU?!

| sierra1 a răspuns (pentru andreea567890123):

Amuzant! votat.

| sierra1 a răspuns (pentru andreea567890123):

" andreea567890123 : Sunt grasă. Am 1.63 si 58de kg, am picioarele destul de mari"

da, acum am ințeles de unde provine acreala

| andreea567890123 a răspuns (pentru sierra1):

Ok. O sa încetez această conversatie. Cine stie ce om e pe contul "sierra1", care n-are chef decat de cearta si răutatehappy
Iti dau totusi un sfat, nu te mai da de gol singur ca esti hartuitor si stii toate postarile unei fete, nu e frumos.

| sierra1 a răspuns (pentru andreea567890123):

"Iti dau totusi un sfat..." ține-ți-l!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Mergi la un psiholog. Ai o problema cu atitudinea fata de tine, nu cu greutatea.

| szmotovio a răspuns (pentru andreea567890123):

Cu siguranta, nu
Acasa nu ai ce exercitii sa faci prea multe

| 1231242 a răspuns (pentru MaRIAN9889):

Sfaturi bune... SAU ar putea să facă exerciții de masă musculară la sală(la nivel de fată normal), păstrează masa musculară și poate mai adaugă un pic de masă musculară că e doar fată.

| 1231242 a răspuns (pentru andreea567890123):

Adevărat, dar dacă o să pui 1-1.5 kg de masă musculară pe tot corpul, nu e cine știe ce, iar dacă faci sport nu o să rămâi cu grăsimea.