| Anablondyi a întrebat:

Am 1.63 si 53 kg e normal? sau sunt cam...hmm...grasalaughing)) eu oricum vreau sa slabesc 2 kg(cel putin) cred ca ar fi ideal, nu?

cum pot sa slabesc avand in vedere ca fac sport cam in fiecare zi :*ce alimente ar trebui sa consum

3 răspunsuri:
| Anda1197 a răspuns:

Depinde cati ani ai!

| ştrumf_8528 a răspuns:

Scz dar.esti ff perfecta straight face trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea.
(1,) 63 - 10 = 53
nu trebuie sa mai slabesti.
dar daca tot vrei.mananca mai putin gras, evita dulciurile, nu mai manca dupa ora 6.
la micul dejun mananca (, ) cat vrei, oricum faci miscare in timpul zilei.
Bafta :d.

| Duutsie a răspuns:

Pai e foarte normal happy Se spune ca greutatea ideala e cu 10 kg mai putin decat inaltimea exprimata in m. Incearca oricum sa consumi cat mai multe fructe si legume, ciorbe si carne (deoarece e foarte buna pentru musculatura), astfel vei fi mai multumita de aspectul tau fizic, desi eu cred ca nu arati chiar asa rau cum consideri. laughing Iar cu sportul. incearca sa nu exagerezi si sa faci cate putin, deoarece dupa ce vei renunta la aceasta activitate zilnica te vei ingrasa intens. Sper sa-ti fie de folos sfatul meu happy Iti urez succes si Sarbatori Fericite! :*