| Fanu23 a întrebat:

Hei TPU vreau sa stiu si eu daca am o bicicleta cu jante de 26 si am frana pe saboti pe spate si pe fata pe disk si vreau sa-mi iau jante de 28 si stiu ca nu s-ar potrivi cu saboti si imi pun si pe spate frana pe disk, atunci s-ar potrivi?

Răspuns Câştigător
| KillaNoFilla a răspuns:

Pai daca se potriveste pe fata cu frana pe disc atunci si pe spate merge cu frana pe disc
Ai tu grija sa-ti intre pe furca, masoara de la locul ce prindere a roti(la piulita) spre zona de prindere a farului, aparatori fata si trebuie sa-ti dea 40+ cm.

1 răspuns:
| Otan_Claudiu_1990 a răspuns:

Cred ca da, depinde cât de mare sau mica este bicicleta ta!