| marrtax a întrebat:

Helloooo, daca va rog, imi poate spune cineva regulile unui TIMEBRECK? (tenis). Imi doresc sa stiu cum se serveste, fac tenis si nu am inteles ce a explicat profesorul. multumesc anticipat.:*:*

Răspuns Câştigător
| Ibrahimovic a răspuns:

In primul rand se spune "Tie-break" si reguliele sunt foarte simple.Rpima data serveste jucatorul care a primit in precedentul game; el serveste o singura data. Apoi celalat jucator serveste de doua ori si din nou primul jucator de doua ori.Tie-break-ul se sfarseste in momentul in care un jucator ajunge la scorul de "7" si are avantaj de mai multe de doua puncte.In cazul in care scorul este7-6 se merge mai departe pana cineva se indeparteaza la doua puncte diferenta...de ex 9-7(in acest moment jucatorul care are "9" castiga tie-break-ul si implicit setul!

3 răspunsuri:
| TudyCFR a răspuns:

La time breack se joaca pana la 2 puncte avans cand ai 2 puncte avans ai castigat dupa ce treci de 7 primul care are doua puncte avans castiga timebreack,

| alexs99 a răspuns:

Intr-un tie-break se serveste asa:
-primul serveste cel care a primit in game-ul precedent(doar un punct)
-dupa se servesc cate 2 puncte de fiecare
Un tie-break este castigat cand un jucator are 2 puncte avans si cel putin 7 puncte castigate.

| marrtax explică (pentru Ibrahimovic):

Multumesc din suflet!:*