| Lemon88 a întrebat:

Hey, aveti exercitii sau trucuri pentru a face spagatul? Multumesc, dau funda.

Răspuns Câştigător
| laviniabeluska11 a răspuns:

E foarte simplu, dar necesită antrenament. Executa timp de 2 luni fandari înainte si in lateral, încearcă să-ti duci piciorul cât mai în spate sprijindu-te de un perete/bara verticală, strânge câte un genunchi la piept. :*

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Trucuri nu exista ci doar antrenamente progresive pentru a-ti intinde/elasticita ligamentele.Totul se face progresiv cu vointa si ajutorul unui antrenor daca e posibil.Fortarea antrenamentului fara incalzire poate avea urmari grave.

Recomand o sala de sport/antrenor/instructor

ca asa de capul tau daca nu ai facut niciodata sport de performanta e mai greu.

| shadow21 a răspuns:

Nu exista trucuri daca vrei sa stii sa faci spagatul iti trebuie antrenament plus ca trebuie sa te apuci de asta de mic