| gogocazacu a întrebat:

Hey! ⚠️Eu sunt un boxe destul de cunoscut in tara, intrebarea este de ce nu am noroc? Ma rog la Dumnezeu mereu spun tatal nostru cand dorm etc... de exemplu azi am avut un meci cu un baiat de aproape 1, 80 si era prost, nu ca ma dau mare dar era pilaf si parca in meci nu mi-am dat destul drumul la brate. Eu mereu ma rog dar am observat ca boxeri mai vagabonti care nu se roaga niciodata mereu au noroc in ring, chestia asta m-a adus la disperare, nu am mai castigat un meci de mult timp. Va rog frumos daca stiti cum puteti sa ma ajutati! Nu mi se pare corect cum ma trateaza Dumnezeu (dau funda⚠️)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Dumnezeu nu iubeste violenta si sporturile agresive, ca atare nici pe cei care aleg sa le practice!
Daca vrei sa te iubeasca Dumnzeu, atunci apuca-te de un sport fara violenta, unul pasnic, linistit, unde nu-ti lovesti si ranesti adversarul.

31 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns (pentru gogocazacu):

Am vazut si pe Youtube, insa nu conteaza, daca esti bun, de ce n-ai mai castigat un meci de mult? Ca aici e aici.
Ca pana la urma rezultatele conteaza.

Aici nu e vb de noroc ci de cat de bun esti in box, sau in orice.