| xPikaChux a întrebat:

Ce exercitii fizice stiti pentru echilibru, coordonare si flexibilitate? Dau funda!big grin

Răspuns Câştigător
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Pai sa vedem, s-ar putea ca urmatoarele exercitii sa te ajute;)
1)Ia 2 bolovani, 1 pe care sa stai tu si pe care sa sari.Te pui pe un bolovan si celalalt bolovan il pui la o distanta de 50 de cm in fata ta si sari pe ea, repeti acest exercitiu de 30 de ori in fiecare zi timp de 2 zile, dupa care o mai muti 60 de cm si tot asa;)
2)Exerseaza podul in fiecare zi, dar NU te forta, fa treptat. lasate incet-incet cat poti dupa care iei o pauza si repeti de 4-5 ori pe zi, urmatoarea zi la fel si tot asa.
3)Alearga in fiecare zi cate o ora si sari coarda!
4)Incearca sa stai pe un gard ca acest http://www.google.ro/......tp?/imgres sau pe care vrei tu, 10 minute intr-un picior, 10 minute in celalalt dupa care 5 minute pe amandoua :)
5)Genoflexiuni intr-un picior
6)Statul in maini, uite aici tutorial http://www.youtube.com/watch?v=v2yi0dMklDQ

P.S Tocmai ti-am dat programul meu zilnic;)