| 03052003 a întrebat:

Deci mi-am luat azi un waveboard, dar nici nu pot sa stau in picioare pe el happy. Daca exersez o sa reusesc sa invat sa il stapanesc? Cateva sfaturi de la cunoscatori va rog frumos. :*

2 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Da, cheama pe cineva sa te ajute, sa te tina, te pui pe el, doar stai fara sa te misti cateva minute, apoi iti lasi greutattea foarte usor pe parte in car vrei sa mergi, apesi putin mai tare pe un picior de ex cel drept, ca sa te invarti in dreapta si invers, fa asa 10-20 minute pe zi pana te obisnuiesti, apoi va fi foarte simplu

| OnuOnulică a răspuns:

Atâta timp cât o să exersezi vei învățat singură în timp să te dai fără probleme. E mai greu la început, dar dacă continui să exersezi vei reuși să te dai fără să cazi.