| Geoutzu a întrebat:

Heyy TPU... funda...

vreau sa intru la la liceu sportiv in Bucuresti, la liceul octav onicescu (profil sportiv). imi puteti spune ce probe se dau - la atletism? si daca conteaza media din 5-8//. va rog frumos happy + daca se merita sau daca stiti alte licee happy

1 răspuns:
| FathalShot a răspuns:

Media 5-8 conteaza 20 sau 25 %. La atletism trebuie sa dai alergarea de rezistenta si sa scoti un timp la proba de sprint. Timpul nu ti-l pot spune pentru ca variaza de fiecare liceu, depinde de pretentii.