| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune un program pentru alergat? Cand si cat ar trebui sa alerg, cand sa fac pauza? Daca e bine sa alerg in fiecare zi? Imi puteti spune ce sa fac in privinta faptului ca ma enerveaza atunci cand alerg si oamen se uita ciudat ca vad un om care alearga cu casti in urechi? Ma cam enerveaza.

P.S. Un playlist bun pentru alergat?

2 răspunsuri:
| Adinnaaaa a răspuns:

Mda, te inteleg perfect. Cand alerg cu castile in urechi oameni se holbeaza la mine ca si cum as fi ucis un om, ma rog. Eu alerg dimineata si seara (dimineaza mi cam lene, asa ca nu in fiecare zi alerg de dimineaza). Deci este alegerea ta... Sper ca te-am ajutat!

| Bulz_Ady_1995 a răspuns:

Pai, logic ca nu pot sa iti spun eu cat sa alergi..asta depinde de tine. pai poti sa alergi in fiecare zi, dar incepe cu cat poti. urmatoarea zi cu 5 min mai mult. urmatoarea cu 5 min mai mult. si tot asa. Pauza sa faci atunci cand simti ca iti este sete, sau ca te dor picioarele. In privinta oamenilor, nu ii baga in seama, stiu cum este... legat de playlist, asculta ce iti place big grin