| Ilyas420 a întrebat:

As dori sa ma apuc de alergat si nu stiu cum sa imi pun castile fara sa imi cada din urechi cand alerg. Sfaturi de la cineva care face alergari(cu casti)?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti iei casti special pentru alergat care se prind pe dupa ureche. Alea normale in-ear nu vor sta niciodata

| AnastasiaK a răspuns:

Ideal ar fi sa-ti iei niste casti speciale pentru sport. Daca nu ai posibilitatea asta, poti tine telefonul intr-o husa pentru alergare legata cat mai sus de mana, asa se va misca mult mai putin cablul de la casti decat daca ai tine telefonul in mana/buzunar. Alt lucru care ajuta e sa treci cablul pe dupa gat. Unii si-l baga pe sub tricou (pe gaura gatului si-l scot printr-o maneca) pentru a minimiza miscarea, dar mie mi se pare incomoda varianta asta (recunosc ca nu am incercat-o totusi) + ca nu prea ajuta daca porti maieu/bustiera.