| sanders a întrebat:

imi poate spune daca stie cineva un program de alergat prin care imi pot mari viteza?
Am 14 ani si alerg 100 de metri in 14, 20 sec si as vrea sa scad timpul pana la 11 sec
M puteti ajuta intr-un fel?
funda

2 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Stiu ca de la 14 la 11 sunt doar 3 secunde, dar e foarte mult! daca ne gandim ca atletii de performanta cu antrenamente zilnice, diete sanatoase si antrenori pe masura scot asemenea timp (10, - 11), tie ti-ar fi foarte greu sa ajungi la acest timp, mai ales daca alergi doar pentru tine, nu faci atletism de performanta! cel mai important e sa te uiti in fata, acolo unde vrei sa ajungi, nu jos in fata picioarelor, sa ai o explozie la start, pasi mari si rapizi! bafta!

| Andrey_9059 a răspuns:

Trebuie sa alergi dimineata cel mai bine cind esti cu stomacul gol vreo luna si apoi vei vedea rezultatul bine! 1111