| Arnold2893 a întrebat:

In cat timp se vad rezultatele la maini daca lucrez zilnic 5 exercitii 3 serii si 10 repetari?
Lucrez pentru biceps triceps umeri piept.[CU GANTERE DE 10 KG!]
Funda raspunsului bun!

8 răspunsuri:
| H3ADsHoT a răspuns:

Cea mai mare prostie o faci, nu lasi muschiul sa se odihneasca, si cu ganterele de 10 kg o sa stacnezi in timp, iti trebuie gantere grele.La cum faci tu, inseamna ca trebuie sa adaugi greutati mai mari

| Arnold2893 explică (pentru H3ADsHoT):

Nu fac sambata si duminica...am uitat sa precizez...deci?

| H3ADsHoT a răspuns (pentru Arnold2893):

Mie mi-a zis antrenorul sa fac cand vrea, in afara de weekend-uri si pauza o zi intre antrenamente

| Cosmin86 a răspuns:

Zilnic? muschii cresc in zilele de pauza, cum sa faci zilnic.

Fa de 2 ori pe saptamana maxim bratele. Si cu antrenament adevarat, nu cu niste gantere amarate.

| Arnold2893 explică (pentru Cosmin86):

Daca fac asa:5 exercitii care sunt pentru triceps, biceps, umeri, piept si spate, 3 serii de cate 10 repetari cu gantera de 10 kg de 3 ori pe saptamana[luni miercuri vineri] este ok?
Si in cat timp s-ar vedea rezultatele cu acest program?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Arnold2893):

E cam slab programul.

Fa 2 exercitii pentru triceps ( flotari la paralele si impins cu priza ingusta ), 2 exercitii pentru biceps ( tractiuni cu priza ingusta palmele spre tine + flexii cu gantere ) si tot asa ( in afara de grupele mari - piept, spate, picioare - unde faci 5 exercitii ).

Fa o grupa o data pe saptamana si in rest mananca multe proteine ( sper ca ai 4-5 mese consistente pe zi, PROTEINA la fiecare masa, nu ciorbe si mancaruri gatite ).

| Arnold2893 explică (pentru Cosmin86):

Si dupa cat timp se vad rezultatele cu exercitiile care mi le zisesti tu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Arnold2893):

Ti-am zis, depinde de alimentatie. Daca mananci 3 mese pe zi ca un om normal, in vreo 15 ani se vede ceva.

Altfel la 4-5 luni se vad rezultate cat de cat ( rezultate ca lumea in vreo 2-3 ani, timp in care mananci si 5-6 fripturi pe zi ).