Întrebare recomandată | DanielTRU a întrebat:

În prima zi de sală am abuzat de greutăți și am facut febra musculară (cred) la încheieturi și nu imi pot îndoi mâinile, ce ar trebui să fac? Nu mai pot de durere daca incerc să le îndoi

3 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

O sa iti treaca in vreo cateva zile, la febra musculara n-ai ce sa-i faci, astepti sa treaca de la sine.

| Gigi777 a răspuns:

Nu folosi greutati. Poti sa si uiti de sala pentru ca poti sa faci exercitii si acasa gratuit fara echipament. Flotarile sunt cele mai bune exercitii pentru muschii bratelor, pieptului. Genoflexiuni, Abdomene, Extensii. Sa nu uiti de spate pentru ca poti sa-ti indrepti postura daca esti in crestere. Recomand in fiecare dimineata cateva minute 10-20 seturi de exercitii si o alimentatie bogata in fructe, legume si CARNE. Cat despre febra musculara, o sa-ti treaca peste ceva timp. Important este sa nu te fortezi, sa faci cate poti. De asemenea nu conteaza aspectul fizic, ci ce este in interior. Sa nu pierzi prea mult timpul cu exercitiile pentru ca viata este scurta si timpul este pretios. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa bei niste plicuri de gelatina