| Bogdan70001 a întrebat:

Am si eu o problema.
Acum 3 zile am fost la sala si am facut bicepsi si tricepsi, ideea este ca eu cred ca am cam exagerat si acum banuiesc ca am febra musculara, dar s-a manifestat cam nasol. Daca indrept putin mana ma ia o durere foarte mare, dar atat timp cat nu incerc sa o indrept nu simt nimic.
Apropo in prima zi nu am simtit trebuie asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Ai facut mai degraba intindere sau altceva, febra musculara se manifesta putin altfel.
Ai facut incalzire inainte sa te apuci sa faci exercitii?
Este de luat in calcul si o ruptura musculara dar acolo trebuie sa fie vizibil un fel de mica mare gaura, ca si cum ceva a turti o parte a muschiului.
Mai asteapta si numai fa cateva zile sala sa vezi tot te doare.

| Bogdan70001 explică (pentru Simpatic):

AM facut putina incalzire inainte, da
Iar de ruptura n prea cred pentru ca ma dor ambele maini cam la fel si nu am vreo gaura sau cv
Si cam cat estimezi ca ar trebui sa "stau pe bara"?

| Simpatic a răspuns (pentru Bogdan70001):

Nu am idee, 2-3-5 zile nu stiu.