| JulyDreams a întrebat:

In urma cu vreo saptamana m-am lovit la degetul mare de la picior. Am dat intr-un prag din neatentie cand mergeam prin casa. Acuma nu mai pot sa fac exercitii de genul plank sau flotari ca ma doare. Se simte ca o durere musculara, intindere.
Ce sa fac ca sa imi treaca? Cum sa ma reucperez? M-am dat cu gel anti-inflamator. Daca merg nu prea doare.

2 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Trebuie sa-i dai timp sa se refaca, nu prea ai ce sa faci. Fa doar exercitii care nu implica sprijinul pe deget.

| Cosmin86 a răspuns:

Poti sa faci flotari la paralele, sunt MULT mai eficiente decat flotarile clasice + nu are de ce sa te doara degetul ca picioarele sunt in aer big grin