| QUM a întrebat:

Acum o saptamana am jucat fotbal si cineva m-a lovit fix in degetul mare de la picior. S-a umflat si s-a invinetit. Acum e doar umflat si ma doare. Ce ar putea fi? Ce sa fac sa-mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Jur ca i-as bate pe idiotii astia care lasa comentariu la orice intrebare "du-te la un control la medic". Pentru ce sa mergi, pentru o simpla lovitura? Ca aia e, doar o lovitura, nu fractura, nu altceva. O sa iti treaca singura dupa o vreme. Incearca sa nu faci prea mult efort.

| dragodana a răspuns:

Salut! Pentru ca tu scrii ca s-a invinetit si s-a umflat eu raspund ca este fractura.Presupun ca si doare. Daca n-a trecut cu apa rece, du-te la medic.Asa,ca sa-ti iesi din pareri!

| Max_David_1994 a răspuns:

Cam nimic, pune o compresa cu apa rece. Asa am avut si eu la degetul de la mana...O sa-ti treaca de la sine in 5-7 zile.

| QUM explică (pentru Max_David_1994):

Am pus comprese si mi-am dat si cu un unguent...au trecut deja 9 zile si tot ma doare sad

| Scornea_Claudia_1974 a răspuns:

Du-te la un control la medic.

| QUM explică (pentru Scornea_Claudia_1974):

Aici daca te duci la doctor iti spune ca nu ai nimic laughing