| ralu_7962 a întrebat:

Inainte de un meci de handball ce incalzire ar fi potrivita?

6 răspunsuri:
| Alex1997fun a răspuns:

Am practicat handball timp de 3 ani(sau chiar 4...nici numai tin minte), iar cand era vorba de meci la inceput faceam niste ture de teren, iar dupa intram cu incalzirea compartimentului superior(maini, picoare si cele mai importante parti...incheieturile,mai ales daca esti extrema)Dupa faceam 15 pase de deasupra capului, 15 de la piept si 15 cu bratul de aruncare. Dupa ce am terminat incalzirea individuala, incepeam sa incalzim portari, aruncand unde ne indica antrenorul. Dupa cer terminam si incalzirea portarilor, in timpul ramas, aruncam de pe posturi.

Sper ca te-am ajutat.

| alexs99 a răspuns:

O incalzire complexa, care sa contina exercitii multe, in special la maini si picioare.

| Ibrahimovic a răspuns:

Pai putina alergare si apoi trebuiesc exersate aruncarile pentru a evita intinderile in timplul meciului!

| GhostRiderr a răspuns:

Pai trebuie sa faci nist eintinderi ale bratelor ale tuturor muschilor dar mai intai 2 ture de alergare usoara!

| Mikiiiiiii a răspuns:

Pai sa alergi, sa faci ture de teren adica, dupa gimnastica pe care o stim cu toti rotu=irea capului a soldului, dupa cu maini... cea pe care o faci si la scoala... si sa faci pase cu cineva sa chiar s cu peretele daca nu ai o persoana aruncare cu o mana, de la cap si de la piept.cam atat sper ca te-am ajutat!

| Adrianaa15 a răspuns:

Pai cateva ture de alergat, Primele sa fie mai incete iar ultimele mai rapide, Apoi putin stretching ( stiii tu, rotari de brate, de trunchi, mai mult sa te incalzesti la picioare si la maini ) Apoi faci joc de glezne, genunghi la piept si la sezuta ( in spate ) pas sarit, merul piticului, fandari, Apoi cateva deplasari si pe urma treci la mingie unde faci niste aruncari, Cam atat