| anonimathebest a întrebat:

Inotul slabeste?

Răspuns Câştigător
| Otilikaa a răspuns:

Da,slabeste foarte mult.Si ca sa stii trebuie sa te duci in fiecare zi la inot nu sa inoti 10 minute si ai slabit dar vreo 2-3 ore pe zi.Si sa nu te miri daca ai venit acasa si ai vazut ca inca na-i slabit big grin pentru ca nu inoti 10 zile si gata ai slabit, dar vreun an-doi (din experienta)si plus la asta cind vei creste mare vei avea o figura frumoasa si cind fei fi mai invirsta nu vei fi grasa.Inotul iti intareste oasele si muschii si nu vei raci niciodata.Trebuie sa-ti iei inot cu antrenor pentru ca chiar daca stii a inota bine asta nu inseamna ca stii a inota si corect, cum inoti tu(incorect) muschii nu depun efort, dar cum iti arata ea din 15 minute deja muschii te dor si asta e bine.Cind o sa te scoli a doua zi o sa crezi sa nu poti sa te misti pentru ca o sa te doara foarte tare, dar cu timpul deja corpul o sa se acomodeze cu efortul si totul va fi bine.Cred ca te-am ajutat pa. happy si succes la inot.(Sa nu te superi unde am scris ca inoti incorect sau altele pentru ca eu nu stiu cum inoti tu sau alte detalii, am presupus) happy

21 răspunsuri:
| miricriss_6196 a răspuns:

Da si este si bun pentru indreptarea coloanei.

| Alina_4914 a răspuns:

Inot, iubita. Miscarea in apa este de 3-4 ori mai eficienta decat cea pe uscat. Plus ca este singurul sport care alungeste muschiul, il face mai zvelt si mai elegant. din cauza presiunii mediului acvatic. Asa ca du-te de 2 ori pe saptamana la bazin, inoata 2 ore si te topesti vazand cu ochii.

| Alex_2390 a răspuns:

SAll anonimthebest, da inotul slabeste. Intr-un an poti sa slabesti pana la 20kg. Sper ca ti-am fost de ajutor. FUNDAhappy?

| TeamHellNo a răspuns:

Innotul slabeste doar cu ajutorul stresului deoarece daca ai o competitie stesul o sa isi faca efectul si ou sa vezi schimbari la silueta

| Luy a răspuns:

Cu siguranta.Cred ca inotul pune in miscare aproximativ toti muschii corpului.Dar am inteles ca de la inot te latesti in spate dar banuiesc ca asta dupa multi multi ani.

| mafka a răspuns:

Sigur ca da. Si mai faci inca si muschi pe la maini si picioarehappy

| ssmille a răspuns:

Da:d... rezistenta apei determina corpul sa consume mai multa energie pentru a se misca, modelandu-l in acest fel si combatand si celulita.

| rpushtiu a răspuns:

Desigur ca inotul slabeste! Bine asta daca practici inot de performanta! Nu te duci innoti 10 min in mare sau in piscina si ai slabit! Trebuie sa depui efort! Sper sa te ajute cumva happy

| CorontzGurGurul a răspuns:

Salut, cam orice sport fizic slabeste, daca ai si o alimentatie echilibrata, iar efortul fizic este zilnic. Alimentatia trebuie sa fie bogata in proteine si slaba in carbohidrati. Inotul este unul dintre cele mai bune sporturi pentru un corp sanatos si suplu. Balaceala placuta... happy

| TheExpert01 a răspuns:

Normal ca da si chiar foarte multttt. Eu am facut inot si am slabit 5 kg... funda? Si e si ff distractiv.

| pinkqueen98 a răspuns:

Dakiss Pt ca miscarea din apa e mai greawinkingSucces!:X

| Kámέℓíá a răspuns:

Da! Daca faci aproape zilnic! Suuccess! funda?love struck:*

| XXAlexIoanaXX a răspuns:

Da intr-adevar, inotul te ajuta sa slabesti. Si pe langa asta este si eficient pentru ca nu se stie niciodata cand vei avea nevoie sa stii sa inoti...

| Kafeeaua a răspuns:

Bineinteles si nu numai, ajuta si in dezvoltarea organismului...si mai ales in crestere.
Inotul este si foarte sanatos deeacea este mult mai recomandat decat o dieta.
Cu ajutorul inotului iti modelezi f bine corpu.nu numai slabesti
ci si combati celulita.
Numai bine!

| Tsunade99 a răspuns:

Mai mult la maini si picioare, dar da, slabeste.

| ChuPaChuPsPinK a răspuns:

Saltul in apă slăbeşte 55 de calorii (10 sărituri), bronzatul te slăbeşte 30 de calorii, inotul slăbeşte 128 de calorii, volei pe plajă slăbeşte 130 de calorii, plimbatul in jurul piscinei (15 min. in ritm normal sau inconjurarea 2-3 ori a unei piscine de dimensiuni medii) slăbeşte 80 de calorii si vâslitul 100 de calorii(tot ce trebuie sa faci este să stai pe o saltea de apă şi să dai din picioare, daca vâsleşti astfel, timp de 25 de min.)

| SnkFreaka a răspuns:

De fapt dupa ce inoti efortul iti creeaza stare de foame si mananci foarte mult eu m-am ingrasat de la inotlaughing

Alte răspunsuri
| anonimathebest explică:

Otilikaa,eu stiu sa inot corect, fac cu un profesor cursuri de o luna si merg in fiecare zi sau odata la 2 zile la cursuri cate 1 ora jum.

| Otilikaa a răspuns:

Aaa...atunci e super, o sa slabesti te asigurwinking bafta.

| Otilikaa a răspuns:

Aaa...ok atunci, o sa ssllabestiwinking baftaabatting eyelashes

Întrebări similare