| StrongHeart a întrebat:

Intrebari pentru fanii sporturilor combat(box,kickbox,bjj,judo,mma,etc) si/sau practicantii acestor sporturi.
Merita sa lupti in Romania,ca profesionist?
Stiam pe cineva care spunea ca antrenorul nu ii platea pe el si ceilalti luptatori, desi ei castigasera competitii(k1).
Din ce isi castiga efectiv existenta oamenii acestia in afara de vanzarea de bilete in arena? Cat de populare si apreciate sunt aceste sporturi la noi? Stiu ca avem campioni mondiali si noi,dar am impresia ca este mult mai greu in domeniul asta,decat in fotbal sa zicem unde ai siguranta ca vei fi platit,chiar si in ligi inferioare.
Cum poti gasi un antrenor bun?(raspunsul logic ar fi cautand, prin sali de antrenament si incercand in mai multe locuri)Dar cum stii daca antrenorul tau te invata ce trebuie?
Puteti sa mai adaugati voi detalii care credeti ca sunt importante pentru cineva care vrea sa se apuce.
Este tarziu la 22 de ani sa incepi asa ceva? me refer daca exista restrictii in functie de varsta sau ceva..Multumesc,ofer funda!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merita daca esti bun, si daca nu iei bataie de-ti suna apa-n cap la orice meci. Daca esti bun si intrii in lotu national la box, sau la alte sporturi, atunci esti platit.

| StrongHeart explică (pentru anonim_4396):

Merci de raspuns!

| Cosmin86 a răspuns:

Sportivii profesionisti castiga foarte bine si ca antrenori... cei mai buni iau si 400 de lei / ora.

| DeathIncarnate a răspuns:

Merita sa lupti in Romania, ca profesionist?
-normal ca merita, adica de ce n-ar merita?

Antrenorul il gasesti cand misti fundul de pe canapea si ajungi in sala de sport.
Nu e tarziu sa incepi la 22 de ani, ca se fac cursuri de incepator/avansat/experimentat.

| StrongHeart explică (pentru DeathIncarnate):

Eu stiu asta, intrebam cum iti dai seama daca antrenorul te invata ce trebuie sau nu, cititi va rog ce intreb nu vorbiti aiurea.in rest iti dau dreptate