| rdr20z a întrebat:

Are cineva vreo idee ce arte martiale sau sporturi practica politistii din SAS / SIAS? As vrea sa ajung acolo si ma gandeam sa ma apuc de Judo cu Kickbox, sau Krav Maga, voi ce sport/sporturi credeti ca ar ajuta pentru aceste structuri?

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Nu se stie. Dar cica ar face cate ceva din toate Judo, Boxing, Kickboxing, Jiu-Jitsu, Karate, Krav Maga

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sn4k3):

Ei nu se stie, parca e secret de stat si nu poti sa-i intrebi!

| stancuprint a răspuns:

Salut, cel mai simplu este să te adresezi site-ului oficial al Poliţiei Române sau al Jandarmeriei Române. Sigur te vor ajuta, poate angajează cine ştie. Succes!

| skull12 a răspuns:

Prima data... este esential sa urmezi o scoala, Campina etc, dupa aceea un sport de contact, sa fii politist cel putin 3 ani de zile, si dupa aceea poti deveni si membru in SAS sau SIAS.