| anonim_4396 a întrebat:

La ce echipe de fotbal pot intra la 16 ani în România? Vreau sa ma înscriu la orice echipa din România mai cunoscuta totuși, ca poziție portar, vreau sa dau probe

3 răspunsuri:
| Invictusman a răspuns:

La avântul prăbușirii.

| aleee5262 a răspuns:

Acuma daca nu esti asa de avansat incat sa intri la cele mai bune echipe din tara, ramai cu echipa de la clubul unde faci fotbal. Pe viitor, te vei muta la o echipa mai buna care te va lua daca vei fi foarte bun

| Drimmero a răspuns:

Faci fotbal de performanta inca din primii ani de viata? Esti legitimat la o academie, la echipa de juniori a vreunui club important din Romania? Ai meciuri omologate? Daca nu e cam imposibil sa ajungi la nivel mai mare decat fotbalul jucat pe sintetic, nu sunt rautacios aici dar e adevarul. Daca nu ai facut fotbal de performanta nu ai nicio sansa sa ajungi la un club, mai ales ca la fotbalul jucat din pasiune prin parcuri nu ai oameni care sa te observe si sa te propuna ca transfer, nici cu pregatirea fizica nu esti la nivelul cluburilor si tot asa. Nici prin liga a 4-a nu cred ca te primesc aia daca nu ai ceva ani de fotbal, e tarziu la 16 ani sa incepi o cariera in fotbal, imi pare rau sa-ti zic, mai ales intr-o tara ca Romania.