| king5151 a întrebat:

La ping-pong e corect sa servesti cu mingea in aer sau si din mana?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De obicei se serveste din aer.

| danbnz a răspuns:

Servesti cum vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din regulament privind serviciul :
http://specialolympics.ro/......ympics.pdf

h. Un serviciu bun :

3) Cel care serveste va arunca apoi mingea in sus, folosindu-se doar de mana astfel incat sa se ridice vertical la o inaltime de 16 cm fata de punctul initial.
4) In timp ce mingea coboara pe traiectoria ei, cel care serveste o va lovi astfel incat sa atinga mai intai propria suprafata de teren, dupa care trecand peste fileu sa atinga si suprafata de teren a adversarului.

| Rezvannn a răspuns:

Salut!
Servirea se face aruncand mingea in aer si lovind-o ulterior.
Nu se serveste direct din mana.