| Alexandru_Ionut_1999_yOGF a întrebat:

Maine e o zi mare pentru mine. Voi avea primul meu meci, chiar dacă e doar amical, tot am emotii. Probabil ca un jucactor nu are asa multe emoții cum are un portar. Am doar 19 ani, și nu am mai jucat la nicio echipa, antenorul a zis ca trebuie sa apar mâine, am acceptat. Dar de acum am un gol în stomac. E normal? Ce îmi recomandați sa fac sa apar bine?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Daniel31 a răspuns:

Nu te stresa cu gandul ca e primul tau meci. Ca sa aperi bine iti recomand sa lasi emotiile de-o parte. Daca vezi ca se apropie de tine, fa ce ai invatat. Nu gandi prea mult si lasa-ti reflexele sa isi faca treaba. Eu asa procedez de obicei, cu toate ca nu joc cu profesionisti
Mult noroc!

5 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

E normal sa ai emotii, oricata experienta ai avea.

| Hunter_Bio_2001 a răspuns:

Uite, așa am patit si eu la primul meci, eram si entuziasmat dar și emotiv.
Îți povestesc experienta mea:
În momentul de față joc la pandurii Targu-Jiu
Dar acum 3 ani jucam la o echipă de langa acel oraș.
Am jucat cu fosta echipa chiar contra actualei echipe în care joc...
Primul meci l-am jucat GROAZNIC, si antrenorul meu dar și cel advers se uitau ciudat la mine.
Antrenorul meu zicea că nu se aștepta să joc atât de prost, la antrenament dădusem mai mult etc.
Dar am mai jucat si retur cu acea echipa după vreo 3 luni de antrenament intens ( i-am batut 4-2, 2 goluri date de mine ) si antrenorul lor instant m-a vrut, am semnat contract la 16 ani etc...
Inca o chestie: Nu te da bătut oricât te-ar injura antrenorii sau spectatorii, FA CE STII

| Plato a răspuns:

Tu fa-ti jocul tau, ignora sursele externe de distragere. Toti au emotii, important e sa le controlezi.
Fii sigur pe tine, pe ce poti. Arata-li-l pe Courtois de Romania.winking

| Alexandru_Ionut_1999_yOGF explică (pentru Plato):

As vrea sa arat ca sunt Courtois. Dar mi-e sa nu o dau în bara, și sa fiu Karius... Dar voi fii pozitiv.

| Alexandru_Ionut_1999_yOGF explică (pentru Hunter_Bio_2001):

Asa am sa fac. Mersi!