| gabrielpaulet a întrebat:

Pot mânca sandviciuri cu salam și brânză cu pâine, dacă eu fac sală?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, de ce nu. Dar moderat.

| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa mananci orice vrei si cat vrei, daca te duci sa alrergi pe banda 10-15 km pe zi.
Nu putem sa-ti dam mai multe amanunte sau sfaturi, odata ce nu stim cati ani ai, ce inaltime si greutate ai.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mezelurile nu sunt bune pentru organism au multe chimicale si nu te ajuta la nimic, si pîinea ingrasa degeaba faci sala ca sigur nu te rezumi la o felie doua de paine cu salam maninci cel putin 5 felii ca la sala depui efort si vei fi hămesit.Nici brinza nu e buna contine aditivi care fac rau la stomac, o salata verde e ok cu o friptură

| siriusblack98 a răspuns:

Sfat prietenesc indiferent daca faci sau nu sala:
Exclude salamul/parizerul/pateul/sunca presata din sandviciuri si din orice. Pastreaza branza ( daca e naturala si de calitate ), eventual poti sa bagi si o felie de rosie ca merge foarte bine dar exclude tot ce e mezel. Nici nu ai idee ce ingrediente cancerigene baga in astea. Cand iti apare dupa 30 de ani cate o galma/nodul pe corp si analizele de sange ies foarte prost, sa stii ca de la ce mananci este.

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Sanvichul ala poate fi util doar in caz de foamete cand mananci sa nu mori de foame.
Contine diferite arome chimice, exaltator de miros di de gust, are culoare ok pentru ca pun colorant carmin, nu se strica deoarece are conservanti cat sa imbalsamezi un elefant.