| anonim_4396 a întrebat:

Proteina din alune este bună pentru creșterea în masă musculară?

Răspuns Câştigător
| Tavi466 a răspuns:

Nu sunt foarte experimentat in domeniu...totusi din cate am inteles alunele contin si carbohidrati, care dupa cum probabil sti in combinatie cu Proteine din alte alimente ajuta la cresterea masei musculare... teoretic, Ce vreau sa spun este ca ca gustare te poate ajuta.dar asta nu inseamna ca renunti la carne/orez etc ca-sa mananci alune toata ziua. laughing

9 răspunsuri:
| nirocino a răspuns:

Nu cred, nu am vazut veverite cu muschi! happy

| Clorox a răspuns:

Ce ai zice de niste sala?

| Mihaelablabla a răspuns:

Avand in vedere ca are si multe uleiuri ( care sunt bune, dar nu in cantitati mari ), nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Clorox):

Merg la sală de mai mult de un an. Am întrebat asta ca să știu dacă alunele sunt o sursă bună de proteine pentru un surplus proteic zilnic. Doar nu era să mănânc alune toată ziua și dintr-o dată să-mi explodeze mușchii.

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles... Dar in decursul acestui an, nu ai pus pe tine masa musculara cat sa fii multumit?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Clorox):

Nu prea pentru că alimentația mea nu este destul de bogată în proteine. Dacă e adevărată chestia aia cu 2g de proteine / kg corp consumate zilnic, ei bine eu nu cred că consum nici jumătate din totalul ăsta. (mi-ar trebui cam 125-130 grame de proteine zilnic).

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Nasol, dar daca faci sala nu trebuie sa mananci multa carne si chestii de genul?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Clorox):

Mănânc carne aproape la fiecare masă. Dar nu este întotdeauna vorba de piept de pui sau fripturi. Dimineața și după amiaza de exemplu consum mai mult semi-preparate care nu sunt nici pe departe suficiente cât să-mi asigure un procentaj proteic cât de cât bun. Seara mai consum nici, pulpe etc. pe lângă piept de pui, orez și alea dar din nou, acestea nu sunt suficiente să-mi asigure necesarul proteic zilnic.

| Clorox a răspuns (pentru anonim_4396):

Sper sa pui ceva muschi pe tine, iti tin pumnii, din pacate nu ma pricep la suplimente si chestii de genul ca sa-ti zic ceva, doar... Nu te da batut. Fii optimist! happy