| sergiu2525 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti exact ce grupe musculare lucreaza atunci cand faci 1.tractiuni cu fata(pentru spate) 2.tractiuni cu palmele opuse(cele mai usoare).Dar si 3.pentru departat si 4. apropiat.

Răspuns Câştigător
| AntrenorFitness a răspuns:

La tractiuni cu priza larga in pronatie, palmele spre exterior, tragi la piept lucreaza muschii spatelui. (marele dorsal, marele rotund, deltoid-ul...)
La tractiuni cu prina apropiata in supinatie, cu palmele spre tine lucreaza bicepsul.