| Aalexander a întrebat:

Sa schimb exercitiile la sala o data la doua saptamani sau o data pe luna?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Nu e matematica, la anumite grupe le schimb, la altele nu. Spre ex. la triceps n-am mai schimbat rutina de 6 luni. si totusi progresez.

Nu mai gandi asa fix, nu faci decat sa te limitezi.

p.s. : come on, picioare si triceps in aceeasi zi... inseamna sa stai 2 ore la sala

9 răspunsuri:
| Raptorx a răspuns:

Cel mai bine o data la 2 saptamani...tot cam asa faceam si eu

| Linda18 a răspuns:

Odata la o luna

Răspuns utilizator avertizat
| Aalexander explică (pentru Marian_Marius_1973):

1. daca as fi avut un instructor de sala l as fi intrebat pe el nu pe tine cum e bine sa fac.
2. picioare si triceps le poti face in aceeasi zi.
3. nu stii nimic, nu mai da sfaturi.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru Marian_Marius_1973):

Depinde cum le antrenezi. poti face picioare+abdomen spre ex.

daca le ai dezvoltate si faci un antr mai usor pentru ele, merge sa bagi abdomen. dar da, in general picioarele si spatele se antreneaza singure

Eu personal le lucrez cu lombarii. Ca prin indreptari lucrez lombari si biceps femural.

| Aalexander explică (pentru Cosmin86):

Da, cand am spus picioare m am gandit la corpul meu. Eu inainte de sala aveam picioarele foarte dezvoltate si nu faceam decat 3 exercitii pentru a le mentine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Aalexander):

Exact, totul trebuie personalizat la corpul tau

Răspuns utilizator avertizat