| KooKoo a întrebat:

SAaall! Cupa Africii se desfasoare din an in an, din 4 in 4 ani sau cum?

Răspuns Câştigător
| IndiferentXD a răspuns:

Salut!
Cupa Africii se desfasoara din 2 in 2 ani!
Pana acum s-a jucat in ani pari (2006, 2008,2010, 2012), ei bine cei din Federatia Africa de Fotbal au schimbat in ani impari pentru a nu afecta campionatele Europene si Mondiale care sunt in ani pari happy!
Urmatoare editie va fi in 2015 apoi 2017, 2019 etc happy!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este din 2 in 2 ani.

| Mihai_Răileanu_1991 a răspuns:

Din 2 in 2 ani mi se pare

| vodka99behappy a răspuns:

Este din an in an

| vodka99behappy a răspuns:

Demonstrare: in 2012 a castigat zambia acum in 2013....se joaca

| vodka99behappy a răspuns:

De fapt in 2012 si 2013 sa tinut an dupa an dar dupa se va tine din 2 in 2 ani asa cum sa tinut pana in 2012