| MarianDavidar a întrebat:

Sala + street workout combinate? Ce parere aveti, pot avea mai multe beneficii cu ambele?

8 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Desigur, la sala te poti concentra pe forta si la acest "street workout" de care zici tu, pe care eu mi-l imaginez ca un fel de Calisthenics te poti concentra pe flexibilitate si altele.

| Cosmin86 a răspuns:

Majoritatea celor care fac street workout fac si sala. Vezi chiar campionul nostru, Sorin Toma, are pe Facebook-ul lui antrenamente de la sala + antrenamente din parc.

Sa ai grija cu refacerea, daca azi lucrezi biceps la sala, maine la street workout eviti grupele unde participa bicepsul, ca sa-l lasi sa se refaca.

| MarianDavidar explică (pentru Cosmin86):

Bun, dar daca nu am parc de special amenajat?

| Cosmin86 a răspuns (pentru MarianDavidar):

In ce oras esti de nu ai parc?

| MarianDavidar explică (pentru Cosmin86):

Craiova, am parc dar nu este nimic de genul, bara sau ceva

| Cosmin86 a răspuns (pentru MarianDavidar):

Vad ca s-au organizat niste competitii la voi:
http://www.cvlpress.ro/......a-craiova/

Si ca prin 2014 era un proiect:
http://www.micapi.ro/......ut-ul.html

Tu esti acolo, te poti interesa mai bine.

| MarianDavidar explică (pentru Cosmin86):

Doar a fost proiesctul si competitia, nimic mai mult

| Cosmin86 a răspuns (pentru MarianDavidar):

Foarte ciudat ca intr-un oras mare precum Craiova sa nu exista... dar nah, tara condusa de PSD, la ce sa te astepti...

Daca mergi la o sala buna, poti face acolo antrenamentul de street workout, chiar daca o s-a cam omori conceptul laughing