| faster1995 a întrebat:

Sall. Cum credeti ca vor evolua echipele de fotbal romanesti in cupele europene? Poate macar una sa treaca de grupe?

Răspuns Câştigător
| jean4 a răspuns:

Otelul Galati sa nu uitam ca are un lot foarte tinar si neexperimentat pentru asa nivel nu ca loturile lui Poli, Steaua, Dinamo sau Rapid care au terminat la puncte bune dupa Otelul in clasament. Otelul- locul 3 in grupa si automat va merge in Europa League. Steaua si Dinamo ajung in grupe dar mai departe nu se califica. F.C.Vaslui cu parere de rau cred ca nu va ajunge nici in grupe. Poli Timisoara sper sa fie eliminata de prima echipa de care va da in preliminariile UEFA CL, Rapid Bucuresti va trece de grupe si va ajunge cred cel mai departe in Europa League( parerea mea ).

4 răspunsuri:
| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Daca Steaua face transferuri valoroase sigur va trece de grupe
Timisoara sanse mici sa ajunga in grupe ucl
Otelul nu cred ca va scoate vreun punct
vaslui o sa ajunga in grupe
dinamo va ajunge in grupe
rapid va ramane pe dinafara

| Barby18 a răspuns:

Steaua si vaslui sigur trec. restul. mai vedem

| PinkDea a răspuns:

Un semn doar : call meu

| Eu18 a răspuns:

Otelu nu are nici o sansa in CL. Acolo nu se castiga meciuri cu goluri din offsiduri clare iar Timisoara ar avea sanse sa ajunga si ea in grupe dar depinde si de adversar... iar in europa league vaslui si steaua cred ca ar ajunge sigur in grupe iar dinamo si rapid trebuie sa mai faca transferuri daca vrea performanta in europa.