| FuriousMadalin96 a întrebat:

Salut,again.
Mananc la micul dejun 100-150g de iaurt degresat (0, 1% grasime)+fulgi de ovaz.
Mananc cam de 2 ori pe zi iaurt +fulgi.Bun pentru o dieta cat de cat echilibrata? Mentionez ca mananc oua fierte,lactate,carne de pui,salate.Ce ar trebui sa consum inainte de sala,avand in vedere dieta asta... fulgii de porumb sunt buni?
Ca aport de proteine imediat dupa sala mananc piept de pui,oua,branza, lapte, 1-2 banane.(beau lapte, nu-l mananclaughing )

4 răspunsuri:
| Elenax123 a răspuns:

Mananca ceva usor (un fruct etc) cu 2 ore inainte de sala si apoi dupa efortul fizica mai lasa sa treaca inca o ora- o ora si jumatate pana sa consumi din nou ceva.

| BracKMyhay95 a răspuns:

Inainte de sala niste carbo complecsi (orez, cartofi, mazare, paine.) +Proteina.

| Cosmin86 a răspuns:

Uite un articol scris de un prieten pe tema asta :
http://elibereazabestia.ro/domnisoara-grasa-si-fulgii-de-porumb-cu-iaurt/

p.s. : exprimarea face toti banii :))

Inainte de sala consuma carbohidrati cu absorbtie lenta ( orez bun, cartofi, paine integrala, etc. ) si ceva proteine.

In rest mananci bine, eu nu as amesteca laptele cu celelalte direct dupa sala ca incetineste absorbtia, laptele consuma-l separat, gen la 3 ore dupa, seara, etc.

| FuriousMadalin96 explică (pentru Cosmin86):

laughing))) dement, deci exclus fulgi de probum, ce`i de ovaz sunt buni nu?