| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 16 ani, 1.74 inaltime si 80 kg fac sala de 3 luni si se cunoaste ca am mai slabit. As dori sa iau niste creatina credeti ca se va intampla ceva rau sau este bine sa iau?

4 răspunsuri:
| AntrenorFitness a răspuns:

Depinde ce obiective ai. Daca vrei sa cresti in volum muscular si greutate, da este buna. Poti sa iei.
Daca vrei sa slabesti, nu este buna.
http://www.despreculturism.ro/......atina.html

| Goldenboy97 a răspuns:

Dai pe net si documenteaza-te ce este creatina si cum actioneaza. Ce este atat de greu? Si pentru ce vrei sa iei creatina, slabit cumva?

| georgealex109 a răspuns:

Mersi de raspuns. Am tot cautat pe net si nu stiu ce sa mai cred asa ca speram sa obtin niste raspunsuri de la persoane care se pricep si au incercat-o. O sa iau mult in greutate daca iau creatina?

| JohnnyBi a răspuns (pentru georgealex109):

Nu chiar. retentia de apa de la luatul in greutate este relativ mica si nu se pune ca grasimea pe burta. nu te gandi la ele ca la kg in plus ca la o gravida.