| anonim_4396 a întrebat:

Am 21 de ani care ar fi varsta ideala pentru a ma apuca de sala mentionez ca am 1, 73cm si 50kg dar as vrea sa iau masa musculara in special in brate trebuie tinut un regim ceva?

38 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru BuLaNNNeL):

Acum se explica de ce majoritatea singurele grupe mai dezvoltate sunt gambele si pieptul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing 1.73 si 50 Kg si eu care credeam ca sunt slab...

| ioneln a răspuns:

Sper ca motivul pentru care te apuci de sala esti oricare altul in afara de agatatul femeilor

Nu de alta dar daca asta vrei vei avea o MARE DEZAMAGIRE
daca crezi ca se va intampla cumva vreo minune si o sa ai gagici in dreapta si in stanga ta doar prin asta...

femeilor nu le pasa daca ai muschi sau nu crede-ma
sunt o gramada de fraieri care inca mai cred ceea ce marketingul si reclamele le spun nu fi unul dintre ei...

Daca nu ai personalitate o stare de spirit ok valori in viata sa stii sa dansezi sa fii cult etc esti praf de la bun inceput.

Tipii care au muschi in general educatia si valorile lor sunt absolut superficiale si nu e mare lucru de ei si de viata lor in afara de chestiile alea de pe ei care nu reprezinta nimic altceva decat o forma de validare sociala. de atragere a atentiei ca altceva ei nu au de oferit decat asta

| rtvgewrdv a răspuns:

Eu Am 16 ani o inaltime de 1 m 75 si 53 de kg cu 3 luni in urma cand m-am apucat de sala aveam undeva 50-51 de kg si pot sa spun ca am evoluat putin.Iti recomand sa frecventezi sala de forta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Zilnic? Vorbesti serios?

| RAY a răspuns:

Sa vedem
carbohidrati dau energie rapida =recomand fructe, miere
proteinele ajuta la masa musculara =recomand o dieta bogata in carne de calitate, proteine de calitate
grasimile ajuta si ele desi nu le ignora
ai grija la somn =cand dormim organismul se reface, practic atunci creste masa musculara cand dormi, este important sa bem apa plata nu sucuri gen coca cola =otrava
este important sa faci si cardio =bagi o alergare de 30 de min sau o plimbare in aer liber de 2, 3 ore
recomand sa cumperi 2 gantere si sa bagi aceste excertiti https://www.youtube.com/watch?v=ThA6Yv9OOfc&feature=youtu.be

| RAY a răspuns (pentru ioneln):

Sport faci pentru sanatatea fizica, cunoasterea, cultura pentru sanatatea creierului

| ioneln a răspuns (pentru RAY):

Nu e nevoie sa comentezi la fiecare raspuns tinere scolar
incearca sa petreci timp si in natura fara smartphone si nu sta cu ochelarii de distanta cand citesti de aproape sa nu-ti creasca dioptriile

spor