| Întrebăripc a întrebat:

Am o intrebare, am o cursiera vintage Benotto maneta de la pinioane nu rămâne fixa sare in continuu pe ultimul pinion ( nu e de la schimbător) ce pot face?

1 răspuns:
| denisTiky a răspuns:

Nu are cum sa nu fie de la schimbator, ala tine lantul pe un anume pinion. Vezi ambele schimbatoare, si cel de pe ghidon (de la care dai sa schimbi de pe un pinion pe altul) si cel de la lant din spate, daca nu schimba-le pe amandoua si tot va merge pana la urma (= Bafta!