| Tutuianu_Razvan_1999 a întrebat:

Am o problema cu bicicleta- N-am mai avut niciodata problema si nu stiu cum sa o rezolv.
Am facut pana, am scos roata si i-am pus un petic, totul a mers ok. Cand sa pun roata inapoi, vad ca nu ii pot pune lantul. Nu inteleg cum dar pe o distanta de 10 cm s-a lipit lantul si nu mai pot sa il desfac + partea de sus s-a dus in jos nu stiu cum. it's strange.
Stiti un tutorial cu o problema asemanatoare sau un tutorial care arata clar cum se pune lantul? Ati mai intalnit problema? Multumesc

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Trebuie sa desfaci cate 2 bucle odata doar sa gasesti sensul in ce parte sa tragi.E simplu dar nu stiu cum sa-ti explic. Stiu ca poti sa mori de ras langa el dar mai joaca-te, incearca cum am zis.