| AlxGoliatH a întrebat:

Daca am facut pana la o roata de la bicicleta si vreau sa ii pun petic imi trebuie neaparat un lipici special sau pot folosi si superglue ca sa-l pot lipi.

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Este vorba că superglue este un adeziv dur, neelastic. Ai nevoie de un adeziv gen prenandez sau de petice calde.
Dacă nu, fă un drum la prima vulcanizare.

| McSergio91 a răspuns:

Este asa cum zice Arthur dar a omis faza ca Superglue-ul ataca ( este acid) asa ca nu-ti recomand sa folosesti asa ceva. poti sa faci experiment cu superglue pe ceva vopsit sa pui o picatura si sa stergi repede sa veziwinking.