| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Salut, am tot cautat pe net, dar vreau sa aflu de la un sportiv adevarat cum trebuie sa respiri cand alergi? ..stiu un timp gras..chiar gras ce e arbitru si e de varsta cu mine..si alearga 2 km in 7 min si 50 de secunde fara probleme.deci cum se respira cand alergi?

1 răspuns:
| Nemessys a răspuns:

Inspiri pe nas si expiri pe gura. Nu prea dar nici foarte lent, daca inspiri si expiri pe gura repede, obosesti in mai putin de un minut.