| waXonwaXoff a întrebat:

Cum trebuie respiri cand canti? Dar cand alergi?

2 răspunsuri:
| gfy a răspuns:

Nu exista un "standard", trebuie sa te obisnuiesti, sa-ti faci un "orar". Eu sa zicem ca-ti zic sa respiri de 3 ori intr-o ora, tu nu poti face asta. Cum am zis, tu trebuie` sa-ti gasesti "ordinea".

| iulia_9095 a răspuns:

Cand canti nu stiu,pentru. ca nu am voce, dar, in schimb in clasa a 5-a am facut atletism si ne-a invatat cum sa respiram pentru. a rezista mai mult si sa nu mai obosim, deci trebuie timp de 2 pasi sa inspiri si 2 sa expiri