| Petre_Robert_Cristian_1994 a întrebat:

Ce este mai bun kung fu, taekwondo sau Krav Maga?

Răspuns Câştigător
| Louys a răspuns:

Toate sunt bune, depinde ce iti place tie.

Kung Fu- Necesita multa rabdare, pentru ca poate avea tehnici foarte complicate, si antrenamente dure(depinde de stil). Este foarte eficient pentru dezvoltarea fortei loviturii, cat si celorlalte calitati ale unui luptator, iar tehnicile sunt foarte eficiente si spectaculoase.

Krav Maga- Este foarte bun pentru contra atacuri, mai exact atunci cand astepti sa fii lovit, pentru a folosi forta adversarului in avantajul tau, dupa care sa il ataci in timp ce ii sunt blocate toate mijloacele de aparare.

Taekwondo- Este un stil ce este compus aproape 100%(chiar 100% cred) din tehnici de picioare, ce arata spectaculos, si sunt foarte eficiente.(dezavantajul ar fi ca nu lucrezi cu bratele mai deloc)