| Cedry2k8 a întrebat:

Salut, ce parere aveti despre biciclistii in trafic? Considerati ca e ok sa aiba voie pe drumurile publice cu bicicleta?(in legislatie e complet legal sa pedalezi pe orice fel de sosea in afara de autostrazi)

6 răspunsuri:
| Riti33321 a răspuns:

Atata timp cat nu creeaza probleme, nu am nimic cu ei

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles ca e ok sa aiba voie pe drumurile publice atat tip cat nu exista pe traseul respectiv pista de bicilisti si atat timp cat respecta regulile de circulatie (fara traversat pe trecerea de pietoni pe bicicleta, fara trecut pe rosu)

Bula
| Bula a răspuns:

Bineinteles.
Dar, din pacate, mai multi conducatori auto sunt care nu respecta pe biciclistii si motociclistii (pe alti conducatori auto din trafic nici nu mai vorbesc).

| Cedry2k8 explică (pentru Bula):

Aici am vrut sa ajung. Vad ca doar raspunsuri pozitive am primit. In trafic intalnesc foarte des soferi care nu apreciaza cum trebuie viteza cu care merg eu si de la 50kmh trebuie sa reduc foarte brusc la 20kmh fiindca n-am alta varianta, decat sa intru in el. Si daca il intreb de ce nu s-a asigurat sau de ce a intrat intentionat in intersectie imi zice "da ce cauti pe sosea cu bicicleta". Niste incompetenti.
Pacat ca sunt 2 feluri de biciclisti : aia care au citit cap-coada legislatia si aia care n-au habar ce inseamna triunghiul ala nenorocit cu varful in jos happy care ne strica imaginea, desigur

| AFR81 a răspuns:

Cu siguranta ca este ok sa aiba voie pe drumurile publice. Eu unul chiar as lua masuri pentru a incuraja cat mai multa lume sa lase masinile si sa foloseasca bicicletele.

| Viculecika a răspuns:

E ceva super, iti dezvolti muschii de la picioare foarte rapid, dar trebuie sa ai o mare grija si sa fii atent.